Kreml üritab Euroopas rünnata Ukraina riigitegelasi ja sõjalist abi (1)

Berit Nuka
, toimetaja
Copy
Ukrainale tarnimiseks valmis pandud tankid tänavu veebruaris Saksamaal Klietzi harjutusväljakul.
Ukrainale tarnimiseks valmis pandud tankid tänavu veebruaris Saksamaal Klietzi harjutusväljakul. Foto: Hannibal Hanschke/EPA/Scanpix

Pärast kolmapäeval kahe Venemaa heaks Saksamaal sõjaväeobjekte rünnata kavatsenud mehe kinni nabimist vahistati päev hiljem Poolas Kremli agent, kes osales Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile atentaadi plaanimises.

Poola prokuröride teatel kahtlustatakse Paweł K-ks nimetatud meest Vene luurele info edastamises ja valmiduses aidata Kremli eriteenistusi mõrva kavandamisel. Uurimise kohaselt andis mees oma koostöösoovist teada Venemaa sõjaväeluurele ning oli kontaktis Vene kodanikega, kes on otseselt seotud Ukraina vastu peetava sõjaga, vahendas uudisteagentuur PAP.

«Tema ülesannete hulka kuulus Venemaa Föderatsiooni sõjaväeluure jaoks informatsiooni kogumine julgeoleku kohta Rzeszów-Jasionka lennujaamas ja selle edastamine. Muu hulgas oli selle eesmärk aidata Vene eriteenistustel plaanida võimalikku katset võtta elu välisriigi juhilt – Ukraina presidendilt Volodõmõr Zelenskõilt,» lisasid prokurörid.

Zelenskõi kasutab kõnealust lennuvälja oma välisreisidel ning seda läbivad ka paljude riikide esindajad ja Ukrainasse liikuvad abisaadetised, vahendas AFP.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles