LÄHIS-IDAS PÕLEB Iraani sõjaväebaas lendas õhku (3)

Copy
Iisraeli-vastane meeleavaldus Teheranis 19. aprillil 2024. a.
Iisraeli-vastane meeleavaldus Teheranis 19. aprillil 2024. a. Foto: Rouzbeh Fouladi / ZUMA / Scanpix

Iraagi julgeolekuteenistused teatasid täna, et Iraani-meelsete relvarühmituste sõjaväebaasi raputasid plahvatused, ehkki droone ega sõjalennukeid samal ajal õhus ei olnud.

Plahvatused toimusid Calso sõjaväebaasis Bagdadist lõuna pool asuvas Babüloni provintsis, kus paiknevad Iraagi Iraani-meelsed rahvamobilisatsioonijõud ehk Hashed al-Shaabi koos armee ning politseijõududega.

Iraagi julgeolekuväe meediaüksuse avalduse järgi ei olnud õhutõrjejuhatuse kinnitusel Babüloni provintsi õhuruumis enne plahvatust ega selle ajal ühtegi drooni ega lahingulennukit.

BBC vahendas Iraani välisministri Hossein Amirabdollahiani eile öeldud sõnu, et Iraan reageerib kohe, kui Iisrael neid oluliselt kahjustab. Droone nimetas Amirabdollahian aga vaid «laste mänguasjadeks».

Iraani keskosas asuva Eşfahāni lennujaama ja Shekari armee lennubaasi lähedal oli plahvatusi kuulda reede varahommikul. Iisraeli meedia väitel kasutati ründamiseks pikamaarakette. Iraan kinnitas, et neid heidutati droonidega. Iisrael pole BBC andmetel ametlikult toimunu eest vastutust võtnud. 

Iisraeli liitlased ja ÜRO peasekretär on kutsunud jätkuvalt hoidma strateegilist kannatlikkust, vahendas The Guardian. «Me oleme Iisraeli julgeolekule pühendunud,» ütles USA välisminister Antony Blinken veel eile. «Me oleme pühendunud ka deeskaleerimisele,» lisas ta.

Tagasi üles