Euroopa Liidu riikide ja USA tipp-poliitikud peavad panustama sisetülide vaigistamisse, sest nood mõjutavad otseselt ka Ukraina vastupanuvõimet.
Helsingin Sanomat tõi nädalavahetusel avaldatud artiklis esile viis lääneriikides süvenevat poliitilist kaklust, mis mõjutavad Ukraina hakkamasaamist ja olukorda rindel, tuletades sellega meelde, et ukrainlased sõdivad praegu Venemaaga meie kõigi eest.
1. Protestivad Poola traktoristid
Kolmandat kuud jätkavad Poola põllumehed proteste Ukraina piiril vaatamata ELi otsusele kehtestada Ukrainast pärit põllumajandussaaduste impordile piirangud. Möödunud nädalal kirjutas ka The Kyiv Independent, et põllumehed püstitasid uued teetõkked vähemalt kahes Poola ja Ukraina vahelises piiripunktis. Reutersi andmetel on ukrainlaste põllumajandustoodete eksport vähenenud ligi 35 protsenti. Poola põllumehed arvavad, et Ukrainast tuleks import täielikult keelata ning poliitikud ei suuda kohalike valimiste valguses ja valmistudes Euroopa Parlamendi valimisteks neid vastupidises veenda.
BREAKING:
— Visegrád 24 (@visegrad24) March 20, 2024
Hundreds of thousands of Polish farmers have taken to their tractors and are blocking traffic in hundreds of locations across the country in protest against the EU’s Green Deal.
It’s the largest protest by Polish farmers in decades pic.twitter.com/wOCeUuRt3n
2. Saksa paremäärmuslaste tõus
Värsked arvamusküsitlused näitavad, et alates jaanuarist on hakanud Saksamaa paremäärmusliku partei Alternatiiv Saksamaale (AfD) toetus küll langema, ent tegemist on jätkuvalt nähtava erakonnaga, kes avalikult väljendab solidaarsust Venemaaga. Helsingin Sanomatega AfD protestimarsil Ida-Saksamaal rääkinud sakslanna oli seisukohal, et Saksamaa peab lõpetama Ukrainale relvaabi andmise ja taastama head suhted Venemaaga. Vastustamaks sellist hoiakut kogunevad sakslased AfD ja paremäärmuslaste vastu meelt avaldama. Sellised teravad vastuolud ja sisetülid on aga praegu ainult vesi Kremli veskitele.