Euroopas pressivabadust ohustava poliitilise surve taustal näib Eesti pailapsena

Copy
Moldova ajakirjanikud reedel rahvusvahelisel ajakirjandusvabaduse päeval Chișinăus Vene saatkonna ees avaldamas meelt Kremli propaganda vastu. Ühenduse Piirideta Reporterid (RSF) hinnangul levib n-ö Vene stiilis tsensuur üha laiemalt.
Moldova ajakirjanikud reedel rahvusvahelisel ajakirjandusvabaduse päeval Chișinăus Vene saatkonna ees avaldamas meelt Kremli propaganda vastu. Ühenduse Piirideta Reporterid (RSF) hinnangul levib n-ö Vene stiilis tsensuur üha laiemalt. Foto: Dumitru Doru/Epa/Scanpix

Kuigi värske pressivabaduse indeksi tipus troonivad Euroopa riigid ja Eesti on kerkinud kõrgele kuuendale kohale, ei ole infovabaduse kaitseühenduse Piirideta Reporterid (RSF) hinnangul rõõmustamiseks põhjust, sest poliitiline surve sõltumatule ajakirjandusele maailmajaos aina kasvab.

Reedel märgitud rahvusvahelisel ajakirjandusvabaduse päeval avaldatud pressivabaduse indeksi järgi on kogu maailmas vaid kaheksa riiki, kus meedia olukorda võib hinnata heaks ning need kõik asuvad Euroopas. Samas tõi RSF esile, et Euroopat räsib paljuski sama mure, mis maailma laiemalt: üha rohkem on valitsusi, kes ei täida oma ülesannet ajakirjandusele soodsa keskkonna ning avalikkusele usaldusväärse, sõltumatu ja mitmekülgse uudisvoo tagajana.

«Riikide ja muude poliitiliste jõudude roll ajakirjandusvabaduse kaitsmisel väheneb. Selline õiguste kaotamine käib mõnikord käsikäes vaenulikumate meetmetega, mis õõnestavad ajakirjanike rolli või isegi instrumentaliseerivad meediat ahistamis- või desinformatsioonikampaaniate kaudu,» ütles indeksit tutvustavas avalduses RSF toimetusdirektor Anne Bocandé.

Tagasi üles