GALERII Balti riikide ja Islandi välisministrid avaldasid toetust Gruusia Euroopa püüdlustele

Uuendatud 15. mai 2024, 12:30
Copy
Välismõju seaduse lõpphääletuse eel meeleavaldus Gruusias Thbilisis parlamendihoone juures. Õhtune meeleavaldus.
Välismõju seaduse lõpphääletuse eel meeleavaldus Gruusias Thbilisis parlamendihoone juures. Õhtune meeleavaldus. Foto: Martin Pedaja

Balti riikide ja Islandi välisministrid andsid Gruusia presidendiga täna hommikul ühise pressikonverentsi, kinnitades oma toetust Gruusia rahva Euroopa-püüdlustele ja avaldades muret sellelt kursilt kõrvalekaldumise pärast. 

President Salome Zurabišvili oli tänulik väliskülalistele, öeldes, et nende toetus on praegusel hetkel oluline. Ta kinnitas, et vetostab teisipäeval parlamendis vastu võetud välismõju seaduse ega kavatse sellega seoses asuda mingitesse aruteludesse. «Ma ei reeda seda vaimu, mis riigis valitseb,» lausus Zurabišvili, viidates rahva ilmsele vastuseisule valitsuse poliitikale.

President lisas, et tal on plaan, kuidas Gruusia rahvast ühendada ja aidata riik õigele kursile tagasi. Määravaks saavad aga seejuures oktoobris aset leidvad parlamendivalimised.

Eesti välisminister Margus Tsahkna ütles, et Gruusia visiidi raames pole tal plaanis loengut pidada ja õpetada, mida Gruusia peab tegema. «Nad on valinud Euroopa. Me oleme teiega,» lausus Tsahkna Eesti ja Gruusia sõprust kinnitades.

Rääkides vastuolulisest välismõju seadusest, tähendas ta, et see seadus on sümbol, mis sümboliseerib Gruusia valikut Venemaa ja Euroopa Liidu vahel.

Tagasi üles