ÜLEVAADE Pinged Slovakkias kulmineerusid peaministri tapmise katsega (1)

Margus Paaliste
, ajakirjanik
Copy
Slovakkia peaminister Robert Fico toimetati helikopteriga Banska Bystrica haiglasse.
Slovakkia peaminister Robert Fico toimetati helikopteriga Banska Bystrica haiglasse. Foto: AFP/SCANPIX

Slovakkia peaminister Robert Fico sai eile pärastlõunal pealinnast Bratislavast umbes 150 kilomeetri kaugusel kirdes asuvas Handlová linnas valitsuse sisevisiidi ajal toimunud tulistamises raskelt haavata.

Valitsuse esindaja sõnul viisid meedikud eluohtlikus seisundis, ent teadvusel peaministri helikopteriga mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse Banská Bystrica Franklin Delano Roosevelti nimelisse ülikoolihaiglasse, kus teda opereeriti.

Rünnak toimus vahetult pärast seda, kui sisevisiidil viibinud valitsuse esindajad saabusid kohalikus kultuurikeskuses peetud nõupidamise järel õue rahvast tervitama. Korrakaitsjad võtsid sündmuskohal kinni Levicest pärit 71aastase mehe, kes pealtnägijate hinnangul tulistas valitsusjuhti kätesse, jalgadesse ja kõhtu, vahendab Aktuality. Samas väitis aga mainekas väljaanne TV Markíza, et tegemist oli keskealise mehega. Portaal Tvnoviny.sk ütles, et tegemist on kirjanikuga, kelle nimi on Juraj Cintula. Kahtlusaluse poeg ütles Aktualityle, et on juhtunust šokeeritud. Väljaande Pravda sõnul kuuldi ründajat vahetult enne laskmist hüüdmas: «Robo, tule siia!». Seni pole teada, mis võis olla ründaja motiiv. Teised valitsuse esindajad toimetati kohe pärast rünnakut sündmuskohalt minema.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles