AK Moskva mürgisuudlus Euroopa paremäärmuslaste huulil (1)

Andres Herkel
, toimetaja
Copy
Salvini erakonna mäng itaallaste hirmudel ei toonud neile europarlamendi valimistel edu: valimisplakati tekst «raseda mehe» kohal ütleb «vähem Euroopat», tekst traditsioonilise pere pildi kohal «rohkem Itaaliat».
Salvini erakonna mäng itaallaste hirmudel ei toonud neile europarlamendi valimistel edu: valimisplakati tekst «raseda mehe» kohal ütleb «vähem Euroopat», tekst traditsioonilise pere pildi kohal «rohkem Itaaliat». Foto: Instagram

Moskva juubeldas, kui Euroopa Parlamendi valimistulemused selgeks said. «Liberastide hirm» Leonid Slutski, kellega olin kunagi sunnitud kokku puutuma Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel, oli lausujate esireas.

«Tegelik eurooplaste enamik on väsinud võõrastest võitlustest. Inimesed tahavad oma maades elada vastavalt oma rahvuslikele huvidele, aga mitte suure Ameerika koloonia reeglite järgi. Ere tunnistus eurooplaste sugugi mitte ukrainameelsest valikust on Macroni ja Scholzi parteide läbikukkumine,» rääkis Slutski, kes on Vladimir Žirinovski mantlipärija Venemaa Liberaal-Demokraatliku (sic!) Partei juhina.

Saksa kantsler Olaf Scholz ja eriti Prantsusmaa president Emmanuel Macron olid oma ebaõnnestumisega kõvasti hambus ja neil soovitati tagasi astuda. Moskva heakskiidu pälvis seevastu «rahu kaitsja» Viktor Orbán Ungarist ja veel üksikud riigid oma valimistulemustega, näiteks Austria.

Tagasi üles