/nginx/o/2024/11/20/16497079t1h65c4.jpg)
Kreekas jäid kolmapäeval bussi- ja raudteejaamad tühjaks ning ka muud avalikud teenused ei toiminud, sest ametiühingud kuulutasid välja 24-tunnise streigi protesti märgiks elukalliduse vastu.
Streik pani seisma ka laevaliikluse Egeuse ja Joonia mere saarte vahel, kuna algatusega ühines meremeeste ametiühing PNO.
Streigivad nii bussi-, metroo-, kui rongitöötajad, koolid, kohtud ja haiglad.
Tuhanded inimesed kogunesid Ateena kesklinna, et võtta osa ametiühingute korraldatud meeleavaldusest. Politsei esialgsel hinnangul on välja tulnud 15 000 inimest.
Suuruselt teises linnas Thessalonikis avaldas meelt 4000 inimest.
Kreeka ametiühingute konföderatsiooni (GSEE) sõnul on streik «vastulöök valitsuse keeldumisele rakendamast meetmeid, et tagada töölistele korralik elu».
«Valitsus peab aru saama, et ühiskonna heaolu sõltub tööliste heaolust,» ütles GSEE avalduses ning kutsus Ateenas ja teistes linnades meelt avaldama.
«Võitluseks hinnatõusu, kättesaamatult kalli elamispinna ja jätkuvalt madalate palkade vastu on vaja kiiresti tegutseda,» ütles Kreeka aktsiooni toetama tulnud Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) peasekretär Esther Lynch.
Kreeklaste pahameele põhjus peitub lisaks toiduainete kallinemisele ka elamispinna hindades, mis on iseäranis kõrged pealinnas Ateenas, samas kui palgad on väikesed kõikjal riigis.
Statistikaameti Elstat andmetel oli inflatsioon oktoobris 2,4 protsenti.
Teisipäeval korraldas 24-tunnise streigi ajakirjanike ametiühing, nõudes uusi kollektiivlepinguid, sest eelmised sõlmiti aastal 2008, enne Kreekat laastanud finantskriisi.