Skip to footer
Saada vihje

IME VÕI JÕHKER PETTUS? Salakliinikusse pöördunud nigeerlanna arvab, et ootas last 15 kuud (1)

Beebi Nigeeria naise süles.

Lääne-Aafrikas asuvas Nigeerias töötavad kliinikud, kus suudetakse viljatuid naisi veenda, et nad on rasedad ja sünnitavad imelapsi. Kõige selle tagant paistab aga välja jõhker lastekaubanduse võrgustik.

Chioma on veendunud, et poisslaps, keda ta süles hoiab ja kelle nimi on Hope, on tema poeg. Kaheksa aastat üritas naine rasestuda ja nüüd peab ta juhtunut imeks. «Mina olen lapse ema,» kinnitab ta, istudes oma abikaasa Ike kõrval Nigeeria uurijate kabinetis, kes teda ja ta abikaasat üle kuulavad.

Nigeeria Anambra osariigi naiste õiguste ja sotsiaalhoolekande volinik Ify Obinabol on küll väga kogenud, ent sellise juhtumiga ta veel kokku puutunud ei ole, vahendas BBC. Üle on kuulatud viis Chioma ja Ike pere liiget, kes kõik kinnitavad, et tegemist ei ole paari bioloogilise lapsega.

Nimelt väidab Chioma raudse kindlusega, et kandis last 15 kuud. Sellist absurdset väidet ei usu ei võimuorganid, naise abikaasa ega ka sugulased.

Chioma aga räägib, et Ike perekond survestas teda pidevalt, et ta peab rasestuma ja isegi ähvardas, et tema abikaasa lahutab ja võtab uue naise, kui perre kohe lapsi sündima ei hakka. Seejärel võttis ta ette meeleheitliku sammu ja otsis kliiniku, kus teda aidati.

Tolles kliinikus pakuti ebatavalist abinõu ja ravi, mille tulemusel Chioma enda arvates rasestus. Tegemist on aga petuskeemiga, mille toel aidatakse neid naisi, kellel pole lootust lapseootele jääda ja kõige selle varjust paljastub jõhker lastega kaubitsemise muster.

BBC sai eksklusiivse võimaluse viibida nii Chiomaga peetud vestluse juures kui näha lähedalt raseduse pettuse uurimist. Kõigi asjaosaliste nimed on teema kohta Briti meedias vahendatud artiklis muudetud.

Nigeeria on üks maailma suurima sündimusnäitajaga riik. Naised, kes ei sünnita, tõrjutakse ühiskonnast välja ja nad kannatavad väärkohtlemise all. Seetõttu langevadki beebidest unistavad viljatud naised pettuse ohvriks. Põrandaaluses kliinikus pakutakse neile «imelist» viljakusravi, kirjutas BBC.

Praktikas tuleb välja käia sadu dollareid ja seejärel saavad naised süste, neile segatakse eriline rohi, mida nad peavad jooma ja ka tuppe sisestatakse viljastavat ainet. Keegi ametnike ja uurijatega hiljem vestelnud naistest ei teadnud, mida täpselt neile annustati. Küll aga ilmnesid selliste protseduuride järel naistel klassikalised raseduse näitajad – kõht paisus, jalad paistetasid üles, süda oli paha ja ka teised sümptomid olid kohal.

Ravi ajal keelatakse naistel teisi haiglaid või arste külastamast. Kliinikus tehtud uuringute ajal kinnitatakse neile, et nad ootavad tõesti last. Seejärel räägitakse naistele, et nad vajavad sünnituse esilekutsumiseks haruldast ja kallist ravimit. Tuleb veel dollareid välja käia ning järgneb tuimestav süst, keisrilõike jälg kõhul ja beebi naise kõrval voodis, kui ta teadvusele tuleb.

Naistele on võimalik valetada ja nende keha ära petta, sest naised ise usuvad sellesse, mis nendega toimub. Sünnituse etendamise lõpul saavad n-ö libarasedad endale beebid, kes on ostetud teistelt meeleheitel ja haavatud olukorras noortelt rasedatelt naistelt, kes lapsi üles kasvatada ei suuda või peavad rasedust peitma. Nigeerias on abordi tegemine ebaseaduslik. Mõned päris sünnitajad on 17-aastased, kirjutas BBC.

Chioma oli lõpuks samuti skeemi ohver ja ei saanud aru, mis temaga toimub. Asja uurimisega tegelenud volinik annab Chiomale ja Ikele õiguse laps enda hoole alla jätta tingimusel, kui imiku bioloogiline ema ei tule oma last tagasi nõudma.

Kuid kui suhtumine naistesse, viljatusse, reproduktiivõigustesse ja lapsendamisse Nigeerias ei muutu, levivad sellised pettused jätkuvalt, võttis BBC teema kokku.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles