Euroopa Komisjonile antud habras toetus ennustab keerulisi vastasseise parlamendiga

Copy
Uue Euroopa Komisjoni volinikud poseerivad pärast Euroopa Parlamendilt heakskiidu saamist Strasbourgis. Esireas koos komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga (keskel) juhtivad asepresidendid Raffaele Fitto, Kaja Kallas, Teresa Ribera, Henna Virkkunen, Stéphane Séjourné ja Roxana Mînzatu.
Uue Euroopa Komisjoni volinikud poseerivad pärast Euroopa Parlamendilt heakskiidu saamist Strasbourgis. Esireas koos komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga (keskel) juhtivad asepresidendid Raffaele Fitto, Kaja Kallas, Teresa Ribera, Henna Virkkunen, Stéphane Séjourné ja Roxana Mînzatu. Foto: FREDERICK FLORIN/AFP/Scanpix

Ursula von der Leyeni uus Euroopa Komisjoni koosseis sai Euroopa Parlamendilt heakskiidu tööle asumiseks, kuid kunagi varem pole ühtegi volinikekolleegiumi lubatud ametisse nii napi enamusega ja suuremad tsentrijõud ei suutnud ka oma ridu koondada.

Pärast hääletust antud pressikonverentsil rõhutas teist viieaastast perioodi komisjoni eesotsas alustav von der Leyen, kuivõrd kriitiline on praegusel väljakutseterohkel ajal üksmeelne tegutsemine.

«Kui vaatame globaalset konkurentsi ja vastasseise, siis muutuvad need iga päevaga intensiivsemaks. Meie piiridel käib sõda ja muutuste kiirus on suurem kui kunagi varem,» lausus ta, väljendades soovi teha edaspidi Euroopa Parlamendiga konstruktiivset koostööd õigusaktide vastuvõtmisel. «Mina ja mu meeskond teeme algatusi selle mandaadi esimesel sajal päeval ja järgmise viie aasta kestel. Absoluutselt kriitilise tähtsusega on ühtsus. Mul pole võimalik seda ülemäära rõhutada.»

Ühelt poolt võitis von der Leyeni teine komisjon usaldushääletuse Euroopa Parlamendis üsna kindlalt: kohal olnud 688 saadikust hääletas volinikekolleegiumi poolt 370 parlamendi liiget, vastu oli 282 saadikut ning erapooletuks jäi 36.

Tagasi üles