Saada vihje

KOMMENTAAR Triinu Ossinovski: Eesti peab täitma humanitaarabis USAst tekkinud vaakumit (12)

Copy
12.10.2024 Tšassiv Jar, Donetski oblast. Humanitaarabi viimine viimastele Tšassiv Jari elanikele.
12.10.2024 Tšassiv Jar, Donetski oblast. Humanitaarabi viimine viimastele Tšassiv Jari elanikele. Foto: Martin Pedaja

Eesti peaks lähiaastail pöörama rohkem tähelepanu arengukoostöö ja humanitaarabi suurendamisele, märkis MTÜ Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski vastuseks välisminister Margus Tsahkna välispoliitika aastakõnele.

Maailmas toimuva valguses on oluline, et Euroopa püsiks ühtsena ning tugevana, et me ei sulguks endasse, vaid suudaksime hoida kõike seda, mille nimel avatud, demokraatlikke väärtusi ning inimõigusi austav Lääs on töötanud.

Seda enam, kui USA on võtmas enesesse sulgumise kurssi ning rahvusvaheline «koostöö» on ümbermõtestamisel USA vajaduste perspektiivist. USA arengurahade ja lai rahvusvahelise toetuse külmutamine üleöö ning USAIDi (USA rahvusvahelise abi agentuur – toim) sulgemise ümber toimuv on märgid, mis vähemalt arengukoostöö ja humanitaarabi maailma on raputanud tugevalt ja millest toibumine on alles ees.

Tagasi üles