/nginx/o/2025/04/09/16766590t1h26d0.jpg)
Ukraina väe ülemjuhataja Oleksandr Sõrskõi kommenteeris USA päevalehe The New York Times artiklit, et väidetavalt muudeti tema algatusel 2023. aasta pealetungiplaani ja ühe ründesuuna asemel alustas kaitsevägi ründetegevust korraga kolmes suunas.
«Iga meie ohvitser, lahingutes osalenud kindral teab, et see ei ole sugugi tõsi. Jah, me tegime pealetungi Bahmutist lõuna pool. Aga me ründasime kahest brigaadist väerühmaga. Kui meil oleks olnud viis brigaadi, oleksime minu arvates vabastanud nii Bahmuti kui ka Soledari. Veelgi enam, vaenlane oleks sealt ise lahkunud,» ütles ta kolmapäeval LB.ua-s avaldatud usutluses.
Ülemjuhataja sõnul seisnes antud operatsiooni mõte selles, et Ukraina vägi lõikab läbi kolm põhiteed, mille kaudu käis sealse väerühma logistiline toetus.
«Seda tegevust planeerides saime aru, et meil ei piisa väge. Meil on kaks brigaadi ilma lisamoonata. Ehk siis selle piires, mis meile tavarežiimis tavatoimingute läbiviimiseks tarniti. Kuid lootsime, et üllatusega, et selliste, mitte just avantüürsete, kuid julgete sammudega murrame läbi, vastase kaitse ei ole valmis sellega arvestama. Zaporižžja oblastis olid kõik kindlustused tavalisel väljal ja seega arvestasime sellega, et saame edasi liikuda ning lõigata läbi tee Bahmuti ja Horlivka vahel.»
Teine tee, nagu Sõrskõi selgitas, mis plaaniti ühelt poolt ära lõigata, oli Bahmuti ja Debaltseve vaheline tee.
«See on peamarsruut, mida mööda osutati logistilist tuge. Ja sealt hargnes Popasnja tee. See on veel üks tee, mis väljus peateele. Nii et põhimõtteliselt olid need kolm teed, mida mööda osutati logistilist tuge 20 000-sele väerühmale. Kui meil oleks õnnestunud need teed läbi lõigata, oleks vaenlane olnud sunnitud taanduma,» ütles ta.