/nginx/o/2025/06/11/16913326t1h4fd1.jpg)
USA kaitseminister Pete Hegseth ütles eile kongressis kuulamisel, et järgmises kaitse-eelarves väheneb Ukraina sõjalise abi rahastamine.
Otsus tähendab, et Ukraina saab vähem relvasüsteeme seismaks vastu Venemaa rünnakutele.
«Sellel administratsioonil on hoopis teistmoodi vaade sellele konfliktile,» ütles Hegseth. «Me usume, et läbirääkimiste kaudu saavutatav rahumeelne lahendus on mõlema poole ja meie riigi parimates huvides.»
USA on alates 2022. aasta veebruarist, mil Venemaa alustas täiemahulist sõda Ukraina vastu, andnud Kiievile rohkem kui 66 miljardi dollari ulatuses abi.
Esindajatekoja rahaeralduskomisjoni kaitsekulutuste alamkomisjoni liikmed küsisid Hegsethilt ka Ukraina droonirünnaku kohta Vene sõjalennuväljadele, mille käigus hävis või sai kahjustada arvukalt pommituslennukeid.
USA kaitseministri sõnul oli rünnak Washingtoni jaoks ootamatu ning kujutas endast märkimisväärset edasiminekut droonisõjas.
Rünnak pani Pentagoni droonikaitset ümber hindama. «Me poleks sellise ohu ja rünnaku suhtes haavatavad,» ütles Hegseth.
Ta lisas, et kaitseministeerium õpib Ukraina kogemusest ja keskendub sellele, kuidas oma sõjalennuvälju paremini kaitsta.
Teisipäevane kuulamine kongressis oli esimene, kus seadusandjatel oli võimalus küsitleda president Donald Trumpi kaitseministrit pärast tema ametisse astumist. Sel nädalal on kavas veel kaks kuulamist, kus Hegsethil tuleb kongresmenide küsimustele vastata.