Itaalia minister soovib taastada seksuaalkurjategijate kastreerimise

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Roberto Calderoli (vasakul).
Roberto Calderoli (vasakul). Foto: AFP / Scanpix

Itaalia ministri sõnul tuleks osa seksuaalkurjategijatest vägistajaid kirurgiliselt kastreerida.

«Ühiskond peab end kaitsma,» ütles Itaalia valitsuse portfellita õigusaktide lihtsustamise minister Roberto Calderoli kohalikule ajalehele La Stampa, vahendas AFP.

«Mõningate juhtumite puhul ma ei usu, et rehabilitatsioon on võimalik. Ma arvan, et keemiline kastratsioon ei pruugi olla piisav ja kirurgiline kastreerimine on sellisel juhul ainus võimalus,» täpsustas Calderoli, kes kuulub Itaalia äärmusparempoolse erakonna Põhja Liiga ridadesse.

Itaalia avalikkust on viimastel nädalatel ehmatanud mitmed seksuaalkuriteod, mille toimepanijateks on väidetavalt immigrandid. Kõige rohkem tekitas meelepaha Rooma pargis vägistatud noore teismelise juhtum.

Silvio Berlusconi juhitav valitsus töötab praegu välja ka kava, mille kohaselt määrataks igale süüdi mõistetud seksuaalkurjategijale reaalne vanglakaristus.

Hiljuti kritiseerisid Euroopa Liidu institutsioonid Tšehhi Vabariiki, kuna riik pole loobunud kirurgiliselt kastreerimisest. Veel paarkümne aasta eest levinud karistusmeetodist on tänaseks enamik euroliidu liikmesriike loobunud.

Tšehhit ei päästnud noomitusest ka asjaolu, et kastreerimine on riigis vabatahtlik. Euroopa Nõukogu raporti kohaselt pole kindel, et kõikide juhtumite puhul oli tegu vabatahtliku protseduuriga.

Keemilist kastreerimist on seksuaalkurjategijate puhul katsetanud ka Prantsusmaa ja Suurbritannia, kuid seda meetodit rakendatakse ainult juhul, kui süüdimõistetud sellega ise vabatahtlikult nõustuvad.

Poola praegune valitsus kaalub aga võimalust pedofiilide kastreerimine muuta kohustuslikuks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles