Kreeka valitsuskõnelused on liiva jooksmas

Järjekorras kolmanda Kreeka parteijuhina üritab valitsust moodustada sotsialistliku PASOKi liider Evangelos Venizelos.

FOTO: SCANPIX

Kreeka on endiselt poliitilises ummikseisus, sest kõnelused uue koalitsioonivalitsuse moodustamiseks on jäänud toppama.

Kreeka erakonnad pole suutnud pühapäevastele parlamendivalimistele järgnenud viie päeva jooksul kokku leppida uue võimuliidu moodustamises. Kõnelused on praeguseks jõudnud faasi, kus kõik sõltub vasakradikaalsest parteist Syriza, mis tuli valimistel teisele kohale ja on ägedalt vastu ELi ja IMFi nõutud säästumeetmetele, vahendas AFP.

Järjekorras kolmanda parteijuhina üritab valitsust moodustada sotsialistliku PASOKi liider Evangelos Venizelos, kuid tema lootus läbimurdele nurjus, kui võimalik liitlane, pisike Demokraatlik Vasakpartei teatas, et läheb valitsusse üksnes koos Syrizaga.

«Me ei osale uues valitsuses üksnes [valimiste võitja] Uue Demokraatia ja PASOKiga,» ütles Demokraatliku Vasakpartei juht Fotis Kouvelis, lisades: «Kui Syriza oma seisukohta ei muuda, tulevad kordusvalimised.»

Kui Kreeka erakonnad ei suuda tulevaks neljapäevaks kompromissvalitsuses kokku leppida, kuulutatakse välja uued valimised.

Kreeka on majandusreformide vastuvõtmise seoses valimiskampaaniaga niigi peatanud, uueks löögiks on tänane Euroopa Komisjoni majandusprognoos, mis ennustab Ateenale tänavu 4,7-protsendist majanduslangust.

Tagasi üles
Back