Kanada tudengite meeleavaldus muutus taas vägivaldseks

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tudengite meeleavaldus Kanada kirdeosas Montrealis muutus eile taas vägivaldseks ning politseinikud pidasid kinni 400 meeleavaldajat.

Õhtusest meeleavaldusest võttis osa kümneid tuhandeid inimesi, kes avaldasid vastuseisu õppemaksu 82-protsendilise tõstmise vastu. Kui ametlik meeleavaldus möödus rahulikult, puhkesid ööl vastu tänast linnas rahutused, vahendas uudisteagentuur AFP.

Meelavaldajad pildusid korrakaitsjaid kivide, pudelite ja ilutulestiku rakettidega, politsei vastas pipragaasi ning paukgranaatidega. Kokkupõrgetes said vigastada kaks politseinikku, haiglasse viidi veel neli inimest.

Lisaks õppemaksu tõstmisele ärritab meeleavaldajaid ka eelmisel nädalal vastu võetud uus seadus, mis nõuab meeleavalduste korraldajatelt kaheksatunnist etteteatamist protesti toimumise üksikasjade kohta. Vastasel korral ähvardab korraldajaid rahatrahv.

Nn hädaolukorra seadust kasutas politsei ka meeleavaldajate kinni pidamisel, kuna viimane nõuab protestijatelt eelnevalt kokkulepitud kohtade ja teekondade järgimist. Meeleavaldajate sõnul rikub seadus aga nende demokraatlikke õigusi ning nende esindajad on lubanud seaduse vaidlustada kohtus.

Meeleavaldused õppemaksu tõstmise vastu puhkesid Québeci suurimas linnas juba aasta alguses. Eile möödus tudengiprotestide algusest täpselt sada päeva.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles