P, 11.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Niinistö: riigikaitse nurgakiviks on sõjaväekohustus

Mari Kamps
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Soome president Sauli Niinistö
Soome president Sauli Niinistö Foto: SCANPIX

Soome president Sauli Ninistö rõhutas kaitseväe lipupäeval peetud kõnes, et riigikaitse nurgakiviks on üldine sõjaväekohustus.

Riigipea sõnul ei tohi rahanappus viia varustuse märkimisväärse aegumiseni.

President tegi kokkuvõtte iseseisva Soome ajaloost ja tuletas meelde, et aastal 2017 saab riik tähistada sajandat sünnipäeva.

Soomlastest sõdurite ja riigikaitse ajalugu on oluliselt pikem, ulatudes 1600ndatesse, mil soomlased võitlesid Rootsi kuninga sõjaväe koosseisus Kesk-Euroopas.

Niinistö meenutas ka Talvesõda ja Jätkusõda ning nentis, et kuigi Soome väekontingent jäi vastasele arvukuselt alla, siis oli soomlastel üks ülivõimas tugevus: kindel riigikaitsetahe, soov võidelda vaba isamaa eest. ´

Helsingis Senati väljakul aset leidnud paraadil kõne pidanud riigipea tõi esile pikalt kavandatud kaitsejõudude reformimise, mille taga on ajateenistusse kutsutavate arvu vähenemise, kulutuste suurenemise ja riigile suunatud ohtude mitmekesistumise ning muutumise.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles