E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalašnikovide aeg pole Leedus veel ümber saanud

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Kalašnikovide aeg pole Leedus veel ümber saanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalašnikovi automaat.
Kalašnikovi automaat. Foto: SCANPIX

Leedu piirivalvurid ja vangivalvurid kasutavad endiselt Kalašnikovi automaate, kuigi Mihhail Kalašnikovi konstrueeritud legendaarne relv ei vasta NATO standarditele.

Leedu päevaleht Lietuvos Zinios kirjutas täna, et kuigi ükski seadus ei keela Kalašnikovi automaatide kasutamist, on alliansi liikmesriikide kaitsejõud need kasutusest kõrvaldanud, vahendas uudisteagentuur BNS.

Kuigi Leedu sõjavägi ja politsei on Kalašnikovidest loobunud, kuna neis kasutatava padruni kaliiber ei vasta NATO standarditele, kasutavad neid endiselt riigi piirivalvurid ning vangivalvurid.

«Neid kasutatakse parandusasutuste julgeoleku tagamiseks,» kinnitas Kaunase lähedal asuva Pravieniskese vangla direktor Virginijus Ceslevicius, kelle sõnul kasutatakse Kalašnikovi automaate aga ainult välitingimustes. «Relvad saadi pärast Venemaa sõjaväe lahkumist 1992-1993 ja karistusasutused võtsid need üle,» lisas Ceslevicius.

Ka Leedu piirivalve kinnitas, et Kalašnikovid on neil endiselt kasutusel. «Neid kasututakse igapäevaselt, näiteks patrulli käigus riigipiiri kaitses,» märkis sealse piirivalveameti esindaja Giedrius Miskutis.

Märksõnad
Tagasi üles