Ühel hetkel avab Taliban edasi liikuva rühma pihta tule. «Me arvasime, et Taliban on külast lahkunud, kui meie pihta avati sealt kergrelvadest tuli,» jutustab Fortune. Tulejuht kutsub appi suurtükid. Fortune liigub edasi Talibaniga tulevahetust pidava esimese rühma juurde. Peale tuleb suurtükituli. Vaenlane jääb vaikseks. Mõne aja pärast jooksevad Eesti sõdurid nende majade juurde, kust vaenlane ennist tulistas, ning hakkavad neid kontrollima. Taliban on taganenud küla põhjaserva. «Me surusime vaenlast ja nüüd ta taganes,» räägib major Raigo Paimla. «Nüüd me hoiame seda positsiooni, vaenlast paigas ja vaatame, mis ta on plaaninud.»
Maja ümber võetakse sisse kaitsepositsioonid ja mõned minutid on kõik vaikne. Ootamatult aga hakatakse vasakult tulistama, kuulid tabavad puuoksi Fortune'i pea kohal. Raadio teel saabub üpris häiriv informatsioon tulistajate kohta – üks neist on 10-12-aastane musta riietunud poiss, kes kasutab automaati. Mõne hetke pärast täpsustab Fortune, et neid tulistas neljaliikmeline 10-12-aastaste AK-dega varustatud poiste rühm. Pärast paari tulistamist tõmbub Taliban taas tagasi.
Külasse ei jääda pikemaks, mistap Fortune uurib, mis mõtet on Taliban sealt välja ajada, kui nad kohe pärast NATO sõdurite lahkumist tagasi tulevad. Joules selgitab, et vaenlane aetakse mõneks ajaks eemale selleks, et Afganistani enda armee ja politsei saaksid ISAFilt Nad Alis töö üle võtta ning siis sealt võitlust ise jätkata ja saavutada oma riigi julgeoleku.
Kui Talibani poolt pole juba mitu tundi kuulda olnud, lahkuvad sõdurid külast tagasi politsei kontrollpunkti juurde. Seekordne lahkumine on märksa erinev kahe päeva tagusest. «Minu arvates läks päris hästi, sest me surusime vaenlase välja,» hindab esimese rühma juht leitnant Kajar Soosaar. «Eelmisel korral, nagu te mäletate, surusid nemad meid välja ja üks mees sai vigastada.» Tõsiselt vigastada ei saanud sel korral keegi, kuid mitmel sõduril on kergemaid kriimustusi. Üks külast leitud relvadest on jätkuvalt töökorras Teise maailmasõja automaat.