Brüsseli toetus Ukrainale tuli oodatust tugevam

  • Porošenko esitas Kertši intsidendi tõttu sanktsioone väärivate inimest nimekirja
  • Ungari blokeerib jätkuvalt ministrite tasemel NATO-Ukraina Komisjoni tööd
  • Balti ja Põhjala liidrite eestvõttel tehti ELi avaldus Ukraina suhtes tugevamaks
  • Tippkohtumisele vaatamata on Araabia Liiga ELile problemaatiline organisatsioon

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ja Ukraina president Petro Porošenko enne eilehommikust kohtumist alliansi peakorteris. 

FOTO: FRANCOIS LENOIR/REUTERS/Scanpix

Need olid valdavalt Kiievist presidendi lennukis kaasa lennanud Ukraina ajakirjanikud, kes ootasid eile ennelõunal NATO peakorteri võlvide all Jens Stoltenbergi ja Petro Porošenko pressietteastet. Eile argirutiinis olnud NATO peakorter jääb Brüsseli lennujaama ja südalinna vahelisele teele. Suur osa ELi liidrite korteežidest, kes olid oodatud õhtuks südalinna ülemkogule, polnud tolleks hetkeks sealt veel mööda tuhisenud. Ja õhus rippus küsimus, kas seal ikka püsib üksmeel Vene sanktsioonide pikendamise osas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Stoltenberg NATOs pressi ette ilmudes küsitavust tekkida ei lasknud. «Ei ole mingit õigustust Venemaa sõjalise jõu kasutamisele Ukraina laevade ja mereväelaste vastu,» sõnas ta 25. novembri Kertši väina intsidendi kohta. «Venemaa peab kohe vabastama kinnivõetud mereväelased ja laevad ning lubama laevatamisvabadust, sealhulgas vaba pääsu Ukraina Aasovi mere sadamatesse.»

Tagasi üles