Afgaani väljasaatmist takistanud rootslane sai trahvi

Aktivist Elin Ersson Göteborgi kohtuhoones.

FOTO: ADAM IHSE / AFP / SCANPIX

Rootsi tudengiaktivist, kes üritas takistada Afganistanist pärit asüülitahtja tagasisaatmist, sai rahatrahvi ja aitas kogemata hoopis naisepeksjat.

Göteborgi linna kohus määras eile Elin Erssonile lennuliiklusregulatsioonide rikkumise eest 3000 rootsi krooni (284 euro) suuruse rahatrahvi.

21-aastane tudeng kasutas eelmise aasta juulis oma nutitelefoni, et otseedastada oma protesti lennufirma Turkish Airlines lennul Göteborgist Istanbuli.

Video, milles näidati Erssonit, kes keeldus lennu ajal istet võtmast, saavutas sotsiaalmeedias laia leviku.

Ersson teatas videos, et ei nõustu Rootsi riigi otsusega saata eitava asüüliotsuse saanud migrandid päritoluriiki tagasi.

«Ma ei kavatse istuda, kuniks see isik lennukilt maha lubatakse, sest tõenäoliselt ta tapetakse,» lausus tudeng. Vastasseis lõppes afgaani ja Erssoni lennukist maha tõstmisega.

Pärast vahejuhtumit saadeti 52-aastane afgaan kodumaale tagasi.

Paraku läks Erssonil kaks asja sassi ning protest oli tegelikult mõeldud takistamaks hoopis 26-aastase Ismail Khawari tagasisaatmist, kes päev hiljem lennukiga Afganistani deporteeriti.

52-aastane afgaan, keda Ersson aitas, oli aga süüdi mõistetud naise ja tütre peksmises.

Erssoni advokaat Tomas Fridh lubas kohtuotsuse edasi kaevata, öeldes, et tema klient tegutses moraalsetel kaalutlustel ning Afganistan ei ole tagasipöördujatele ohutu sihtkoht.

Tagasi üles