Trumpi väljapressimine võib lõppeda USA vägede Lõuna-Koreast lahkumisega

  • USA käitumine kurdidega on pannud ka Lõuna-Koread oma liitlases kahtlema.
  • Donald Trumpi nõuet maksta iga aasta USA-le 5 miljardit dollarit tõrjutakse.
  • Paljud eelistavad raha USA armeele andmise asemel panustada oma tuumarelva.
  • See võiks aga olla ajendiks Põhja-Korea sõjalisele rünnakule.

Lõuna-Korea ja USA sõdurid kahe riigi ühisel sõjaväeõppusel Pohangis Lõuna-Korea kagurannikul.

FOTO: ED JONES / AFP / SCANPIX

Analüütikud pelgavad, et kui Ameerika Ühendriigid jäävad kindlaks oma nõudmisele, et Lõuna-Korea peaks maksma USA vägede riigis viibimise eest senisest mitu korda rohkem, võib president Donald Trump kaotada kannatuse ja viia USA üksused üldse riigist välja, mis aga seaks ohtu kogu Kirde-Aasia julgeoleku.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ameerika Ühendriigid on asunud aina tugevamalt Lõuna-Koread survestama, et riik suurendaks oluliselt kulutusi USA vägede oma pinnal hoidmiseks ning lisaks nõuab Washington Soulilt, et viimane pikendaks sõjalise info jagamise lepet.

Seni pole Lõuna-Korea president Moon Jae-in aga näidanud üles valmidust kummaski punktis järeleandmisi teha ning seepärast peljatakse üha enam, et Trump teeb teoks oma varasema ähvarduse väed koju viia.

USA president Trump tahab, et 2018. aastal maksutud 870 miljoni USA dollari (786 miljonit eurot) asemel hakkaks Lõuna-Korea edaspidi tasuma aastas 5 miljardit dollarit (4,52 miljardit eurot). Senine kokkulepe USA vägede rahastamise osas lõppeb käesoleva aastaga.

Tagasi üles