Merkel taunib viirusekollete elanike häbimärgistamist

Saksa liidukantsleri Angela Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert,

FOTO: Imago/ScanPix

Viha kahe koroonaviiruse tõttu suletud Saksamaa piirkonna elanike vastu on täiesti lubamatu ja jälestusväärne, ütles kantsler Angela Merkeli pressiesindaja reedel vastuseks teadetele nende solvamisest ja ründamisest.

«See, et Gütersloh' ja Warendorfi inimesi solvatakse, et nende autosid kriimustatakse, on loomulikult täiesti lubamatu ja jälestusväärne käitumine,» ütles Steffen Seibert valitsuse pressikonverentsil.

«Me peame kohtlema üksteist austuse ja kaastundega, eriti rasketes olukordades,» menitses Seibert ja hoiatas, et igaüks võib ühel päeval avastada end elamast COVID-19 koldes.

Saksa võimud sulgesid teisipäeval kaks Nordrhein-Westfaleni liidumaa piirkonda, kus tapamajast alguse saanud koroonapuhang on nakatanud üle 1500 töötaja.

Neljapäeval Gütersloh' elanike hulgas läbi viidud 1655 koroonatestist andis aga positiivse vastuse vaid kolm.

Mitu Saksa liidumaad on sellegipoolest teatanud, et ei võta nakkuspiirkondadest tulnud turiste vastu.

Nädala algul peksti Usedomi saarel Gütersloh'st pärit paari ja Baieri liidumaa teatas, et tema hotellid ei reserveeri tube ühelegi ohupiirkonnast tulnud inimesele.

Nordrhein-Westfaleni peaminister Armin Laschet soovitab liidumaa elanikel enne mujale Saksamaale sõitmist koroonatest teha.

«Me soovitame inimestel, kes kavatsevad puhkusele sõita end testida,» ütles ta. «Aga üks asi ei ole OK: et Gütersloh' piironnast pärit inimesi häbimärgistatakse avalikult.»

Tagasi üles