Teiseks on EOSi tugev külg see, et UAV juhtimiskeskuses on erinevad tulejuhtimise tarkvara vahendid.
Kolmandaks EOSi trumbiks on see, et UAVdel on alternatiivne navigatsioon lisaks GPS-süsteemile. See on oluline sellepärast, et Vene üksused segavad kogu rindealal väga aktiivselt GPSi signaale. EOS saab sellised juhul, kui GPSi signaal on häiritud või vastane üritab juhtimist üle võtta, edasi lennata ka muude navigeerimisvahendite järgi.
Neljanda eelisena nimetas Reiman Threodi mugavat kasutamist ja töökindlust, mis on sõjas kriitlilse tähtsusega.
Ukraina üksuste käsutuses on juba või jõuab kohe-kohe kohale suurusjärgus 15 Eesti drooni EOS. Vene armee on neist alla lasknud vaid ühe. Kinnitamata andmetel sai see UAV raketitabamuse. Rakettide eest pole neid võimalik kaitsta. Pole teada, millised taktikalises olukorras see tabamus täpselt juhtus.
«Samas on EOSide kasutus väga intensiivne,» rääkis Reiman. «Ühe üksuse andmetel lendavad nad 18 tundi ööpäevas. Seega on töökindluse protsent on väga kõrge. Eriti võrreldes ka Bayraktaridega, rääkimata lihtsatest tsiviildroonidest.»
Eesti UAV hankis tähtsat infot Zaporižžja tuumajaamast
Eesti ettevõtte Threod loodud EOSi abi on Ukraina kasutanud ka väga olulise info hankimiseks Euroopa suurimast, Zaporižžja tuumajaamast, mille Vene väed hõivasid üsna sõja algul ja okupeerivad seda siiani.
Augusti alguses ilmus kõikjal maailma meeldias Ukraina luure hangitud video, millelt on selgelt näha, kuidas suur kolonn Vene sõjatehnikat, kaasa arvatud soomukid, sõidavad Energodaris asuva tuumajaama kinnisele territooriumile ning seejärel peidetakse masinad tuumajaama esimese energiabloki masinasaali.
Selle videoga tõestas Ukraina, et Venemaa armee kasutab Zaporižžja tuumajaama sõjalistel eesmärkidel, mida võib kvalifitseerida sõjakuriteona.
Ukraina luure kasutas selle tõestusmaterjali hankimiseks Threodi toodetud õhusõidukit EOS. «Kohati on EOSiga tehtud poliitiliselt olulisi kogumislende,» nentis Sten Reimann.
Video on päris kvaliteetne, arvestades, et ukrainlased üritasid EOSi sensorit sisse suumida kahe kuni kolme kilomeetri kauguselt, aga pilt on kaugusest hoolimata kenasti loetav koos sihtmärgi koordinaatidega.
«Tegemist on Ukraina enda (luureandmete) kogumisvõimekusega ehk mitte liitlaste luurelendudega või luuretoetusega,» rõhutas Reimann.