L, 4.02.2023

Putin: Venemaa kasutab tuumarelva üksnes vastulöögiks

Putin: Venemaa kasutab tuumarelva üksnes vastulöögiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Venemaa president Vladimid Putin inimõigusnõukogu istungil.
Venemaa president Vladimid Putin inimõigusnõukogu istungil. Foto: Mikhail Metzel/sputnik/afp/scanpix

Vene president Vladimir Putin, kes on lubanud rakendada Venemaa territooriumi kaitsmiseks kõiki sõjalisi vahendeid, ütles täna, et Moskva võib tuumarelvi kasutada üksnes vastuseks vaenlase löögile.

Putin ütles oma inimõiguste nõukogu iga-aastasel televisioonis ülekantud istungil, et lääne õigusorganisatsioonid peavad Venemaad teise klassi riigiks, millel ei ole üldse õigust eksisteerida.

«Meie poolt saab olla ainult üks vastus – järjekindel võitlus meie rahvuslike huvide eest. Me teeme just seda. Ja ärgu keegi arvaku midagi muud,» ütles Putin.

«Me teeme seda mitmel moel ja viisil. Kõigepealt keskendume muidugi rahumeelsetele vahenditele, kuid kui midagi muud ei jää üle, siis kaitseme end kõigi meie käsutuses olevate vahenditega,» lisas ta.

«Kui meie pihta antakse löök, anname vastulöögi,» ütles Putin rõhutades, et tema riigi strateegia põhineb nn vastulöögi poliitikal.

Presidendi sõnul ei kavatse Venemaa kasutada tuumarelva esimesena, sest peab seda üksnes kaitsevahendiks.

«Tuumasõja oht... Teil on õigus. Selline oht kasvab, mis siin pattu salata,» rääkis Putin inimõiguste nõukogu koosolekul.

«Selle kohta, et Venemaa ei kasuta mitte mingil juhul esimesena. Kui ei kasuta esimesena mitte mingil tingimusel, siis tähendab ei kasuta ka teisena. Sest selle kasutamise võimalus tuumalöögi korral meie territooriumile on väga piiratud,» lisas ta.

Presidendi sõnul on Venemaal tuumarelvad, massihävitusrelvad «üksnes kaitseks».

Venemaa tuumajõud on arenenumad kui ühelgi teisel riigil maailmas, kuid Moskva ei kavatse Putini sõnul tuumarelvaga vehkida.

«Me ei ole hulluks läinud, oleme teadlikud sellest, mis on tuumarelv. Meil ​​on need vahendid ning need on arenenumal ja kaasaegsemal kujul kui ühelgi teisel ​​tuumariigil. Täna on see ilmselge fakt,» väitis ta kohtumisel presidendi inimõigusnõukogu liikmetega.

«Me ei hakka selle relva nagu habemenoaga mööda maailma ringi joostes vehkima, vaid lähtume loomulikult sellest, et see on olemas,» jätkas riigipea.

Tema sõnul ei ole tuumarelva olemasolu konfliktide laienemist provotseeriv, vaid heidutav tegur.

Märksõnad
Tagasi üles