Žirinovski: Balti riike ootab häving või uus okupatsioon

Vladimir Žirinovski

FOTO: SCANPIX

Venemaa liberaaldemokraatiliku partei juht ja riigiduuma liige Vladimir Žirinovski teatas, et Baltikumi praegune poliitika võib viia vaid järjekordse okupatsiooni või nende riikide hävinguni.


Žirinovski kinnitusel pole täpselt teada, kus asub praegu Läti sõjalaevastik ning internetis leviva info põhjal on alust arvata, et see valmistub Süüriat ründama.

«Kuni sellised krantsid maailmas hauguvad nii kaua neid ka okupeeritakse. Pärast aga karjuvad: miks meid okupeeriti? Kogu Baltikumi ootab okupatsioon või häving. Nende raketid seisavad 5 lennuminuti kaugusel Moskvast. Meie kohtume 50 minutiks. Selle ajaga on nende raketid kümme korda Moskvat pommitada jõudnud ning seda teevad Läti, Eesti ja Leedu. Kas me saame selle neile andestada? Mitte kunagi. Nad hävitataks viis minutit enne nende NATO-rakettide teeleasumist. Hävitatakse täielikult, tehakse maatasa. Aga need idiootidest juhid ei saa sellest aru ning osalevad ikkagi Süüria-vastases operatsioonis. Kas neil on üldse pea õlgadel? Nendel Läti, Leedu ja Eesti juhtidel?» küsis Žirinovski Komsomolskaja Pravda telekanalil näidatud intervjuus.

«Kui ma oleks president ma teataks Leedule, Lätile ja Eestile ja küsiksin Leedult: andsime teile ju Klaipeda? Me võitsime selle sakslastelt vene sõdurite verega, see on Preisimaa. Kaduge jalamaid Klaipedast! Vilnius – andke Lukašenkole. Narva ja Kohtla-Järve – seal elavad venelased. Ida-Eesti – Leningradi oblasti koosseisu! Ida-Läti – Smolenski ja Pihkva oblasti koosseisu,» kõneles Žirinovski.


Žirinovski on tuntud oma väljaütlemiste poolest. 2005. aastal kuulutas tema enda sünnimaa Kasahstan ta persona non grataks Venemaa-Kasahstani piiri muutmist nõudvate sõnavõttude pärast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles