iDeal kampaania

Allikas: Nemtsovi mõrv oli hoolikalt kavandatud

FOTO: SCANPIX

Vene korrakaitsejõud on kindlaks teinud opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi mõrvas süüdistatavate rollid kuriteo toimepanekus, ütles juurdlusele lähedal seisev infoallikas.

«Pole mingit kahtlust, et hoolimata oletatavate kurjategijate apsudest oli Nemtsovi tapmine hoolikalt kavandatud ning osaliste rollid selgelt jagatud,» ütles infoallikas.

Tema sõnul on oletatav tapja Zaud Dadajev – hea sõjalise väljaõppe saanud ja lahingutegevuses osalenud mees. «Korrakaitsejõudude andmeil oli Dadajev just see, kes jälitas Nemtsovi ja tema tuttavat Anna Duritskajat GUMi kaubanduskeskuse restoranist ning kõndis neil järel umbes sadakond meetrit tagapool kuni Suure Moskvoretski sillani,» selgitas ta.

«Kui sillale sõitis tänavapuhastusauto, summutas selle müra oletatava mõrtsuka samme, too kasutas seda asjaolu ära, lähenes Nemtsovile ning tulistas teda mitu korda selga. Samal ajal ilmus sillale auto, kus asusid oletatavasti vennad Anzor ja Šadid Gubašev, kes korjasid Dadajevi peale ning seejärel sõitsid minema,» jätkas infoallikas. Ta lisas veel, et Moskva lähistel leiti maja, kus arvatavad kurjategijad harjutasid laskmist ja koostasid mõrva plaani.

Nemtsov tapeti 27. veebruari hilisõhtul Kremli kõrval Suurel Moskvoretski sillal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles