iDeal kampaania

Juštšenko: põhiküsimus on Venemaa okupatsioon Euroopa idaosas

Viktor Juštšenko.

FOTO: SCANPIX

«Küsimus number üks puudutab Venemaa okupatsiooni Euroopa idaosas. See on geopoliitilise tähtsusega konflikt,» ütles Ukraina endine president Viktor Juštšenko teisipäeval Riias Euroopa endiste riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Ukraina ekspresidendi sõnul keskenduvad kõnelused Krimmi annekteerimisele ja teistele hetkeküsimustele. Juštšenko rõhutas, et Venemaa agressioon Ida-Ukrainas on äärmiselt oluline teema, millega tuleb tegelda Euroopa Liidu eelseisval idapartnerluse tippkohtumisel Riias.

Läti ekspresident Vaira Vīķe-Freiberga märkis, et kuigi Ukraina kriis on hetkel kesksel kohal, on Venemaa seotud ka teiste külmutatud konfliktidega näiteks Gruusias, Aserbaidžaanis ja Moldovas.

«Ukraina on mõistagi rambivalguses, seal valatakse verd ja rikutakse jämedalt rahvusvahelist õigust, kuid territooriume on kaotanud ka teised riigid: Gruusia, Moldova ja Aserbaidžaan,» ütles endine Läti riigipea.

Euroopa endised riigi- ja valitsusjuhid saabusid esmaspäeval Riiga kohtuma Läti peaministri Laimdota Straujumaga. Kohtumisel arutati EL-i strateegilist koostööd idapartnerluse riikidega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles