iDeal kampaania

Ukraina kuulutas Vene kindralstaabi ülema tagaotsitavaks

SBU juht Vasõl Hrõtsak

FOTO: VALENTYN OGIRENKO/REUTERS

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) kuulutas tagaotsitavaks Venemaa relvajõudude kindralstaabi ülema Valeri Gerassimovi ja kümme Vene sõjaväelast.

SBU peauurimisvalitsuse ülem Hrõhori Ostafijtšuk teatas kolmapäeval, et tagaotsitavaks kuulutatuid kahtlustatakse Ukraina territooriumil relvastatud konflikti organiseerimises, ettevalmistamsies ja vallandamises.

«Mõned sõjaväelased eesotsas staabiülema Gerassimoviga tegid ettevalmistusi ja vallandasid sõjalise konflikti meie riigi territooriumil,» ütles Ostafijtšuk ajakirjanikele.

Ta seletas, et uurides Ilovaiski lahinguid, milles langes sadu Ukraina sõdureid, esitati kahtlustus Gerassimovile ja kümnele Vene sõjaväelasele, kelle viibimine Ukrainas Ilovaiski sündmuste ajal on kindlalt tõendatud.

Kiievi ringkonnakohus kaalub praegu, missugused piirangud nimetatud sõjaväelastele kehtestada ja kuidas astuda samme nende kinnipidamiseks ja kohtu ette toomiseks, sest tegu on Vene kodanikega, lisas ta.

Vene võimud ei ole omaks võtnud Kiievi süüdistusi Vene sõjaväelaste osalemisest Ida-Ukraina konfliktis.

Ukraina peaprokuröri asetäitja ja sõjaväeprokurör Anatoli Matios ütles aprillis, et juurdluse tulemusena on kindlaks tehtud 459 Ukraina relvajõudude ja teiste üksuste sõduri hukkumine 2014. aasta augustis-septembris Ilovaiski lahingutes. Haavatute arv ulatub 478-ni.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles