iDeal kampaania

Kashmiri vägivallalaines on hukkunuid 15

FOTO: AP/Scanpix

Indias Kashmiris on vägivallalaines hukkunud juba 15 inimest, hoolimata liikumiskeelu karmistamisest, teatasid kohalikud ametnikud.

Täna hukkus üks meeleavaldaja, kui valitsusväed avasid tule vihaste protestijate vastu, kes eirasid kehtestatud piiranguid. Kuus meeleavaldajat surid ööl vastu tänast saadud kuulihaavadesse.

India võimud on laiendanud liikumiskeeldu üle terve Kashmiri oru, sealhulgas keskuses Srinagaris pärast eilseid kokkupõrkeid.

India sõdurid avasid eile Kashmiris tule meeleavaldajate pihta, tappes vähemalt seitse inimest, ütlesid piirkondlikud ametnikud.

Võimud kehtestasid India-poolses Kashmiris liikumiskeelu pärast seda, kui India sõdurid tapsid reedel piirkonnas mässuliste ühe olulisimatest komandöridest Burhan Wani. Viimane oli Kashmiri suurima mässuliste rühmituse Hizbul Mujahideen operatsioonide juht.

Wani hukkumise teate levides puhkesid Kashmiri lõunaosa rajoonides eile kokkupõrked, milles tuhanded inimesed viskasid India sõdureid kividega. Sõdurid vastasid kuulide ja pisargaasiga, ütlesid anonüümsust palunud kaks politseinikku.

Vähemalt 200 tsiviilisikut ja 96 politseinikut on saanud kokkupõrgetes viga, laususid korrakaitsjad.

Hizbul Mujahideen on üks rühmitustest, mis on võidelnud aastakümneid Kashmiri iseseisvumise või Pakistaniga liitumise poolt.

Alates 1989. aastast kestnud sisekonfliktides on hukkunud kümneid tuhandeid inimesi, kellest enamik on olnud tsiviilisikud.

Tagasi üles