iDeal kampaania

Kim Jong-un on ilmselt visiidil Hiinas

Põhja-Korea liider Kim Jong-un lehvitamas oma rongist Dandongi raudteejaamas mullu märstis, kui ta külastas Hiinat.

FOTO: Reuters TV / Reuters / Scanpix

Hiinasse sisenes täna õhtul erirong Põhja-Koreast, vahendas uudisteagentuur Yonhap, andes alust spekulatsioondeks, et Põhja-Korea liider Kim Jong-un võib olla teel Pekingisse. 

Rong ületas piiri kell 22.15 kohaliku aja järgi ning peaks Hiina pealinna jõudma homme hommikul, märkis Lõuna-Korea uudisteagentuur informeeritud allikale viidates.

Kümned julgeolekusõidukid ning -töötajad blokeerisid rongi möödumise ajaks teed Hiina piirilinna Dandongi raudteejaama lähistel.

Kimi eelseisvast visiidist kirjutas juba varem Lõuna-Korea ajaleht Hankyoreh, mis teatas anonüümsele allikale viidates, et Kimil on ees neljas tippkohtumine Hiina riigijuhi Xi Jinpingiga.

Mullu käis Kim kolm korda Hiinas Xiga kohtumas, enne kui Põhja-Korea liider pidas maha tippkohtumised USA presidendi Donald Trumpi ja Lõuna-Korea riigipea Moon Jae-iniga.

Kuulduste kohaselt peaks Kim varsti uuesti kohtuma nii Trumpi kui ka Mooniga ning visiiti Hiinasse nähakse ettevalmistusena selleks.

Täna kirjutas Lõuna-Korea ajaleht Munhwa Ilbo, et USA välisministeeriumi ametnikud kohtusid hiljuti mitmel korral Hanois Põhja-Korea ametnikega, et arutada Trumpi ja Kimi järgmist tippkohtumist. Ühtlasi hakkasid levima kuuldused, et kokkusaamine võiks toimuda Vietnamis

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles