Valge Maja: Trump ja Kim kohtuvad veebruari lõpus

Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumine 12. juunil Singapuris. Ajal, kui Trumpi välispoliitika sammud on pälvinud suurt tähelepanu, käib tema kodumaal vilgas ettevalmistus sügisesteks vahevalimisteks.

FOTO: Susan Walsh/AP/scanpix

USA president Donald Trump ja Põhja-Korea liider Kim Jong-un peavad teise kohtumise veebruari lõpupoole, teatas Valge Maja reedel kohtumise toimumispaika avaldamata.

«President ootab võimalust kohtuda esimees Kimiga kohas, mis tehakse teatavaks hiljem,» lausus Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders pärast Trumpi 90 minutit kestnud kohtumist Põhja-Korea kindrali Kim Yong-choliga.

Põhja-Korea endine luurejuht ja Kim Jong-uni paremaks käeks peetav Kim Yong-chol kohtus varem reedel ühes Washingtoni hotellis USA välisministri Mike Pompeoga.

Esimesel tippkohtumisel mullu 12. juunil Singapuris allkirjastasid Kim ja Trump ähmase lubaduse liikuda Korea poolsaare tuumavabaduse suunas, kuid sellele järgnenud tuumarelvitustamiskõnelustel pole avalikkusele teadaolevalt suurt edu saavutatud.

Pyongyang on nõudnud USA-lt sanktsioonide leevendamist, kuna Põhja-Korea astus pärast Singapuri tippkohtumist samme kokkulepete täitmiseks, alustades oma raketi- ja tuumapolügoonide lammutamist.

USA on aga seisukohal, et sanktsioonide leevendamine on võimalik ainult pärast Põhja-Korea täielikku, tõestatud ja pöördumatut tuumavabaks muutmist.

Tagasi üles