iDeal kampaania

Alžeeria politsei kasutas meeleavaldajate vastu veekahureid
Rahvas protestib põdura presidendi vastu

Alžeeria presidendi viienda ametiaja vastu kogunesid meelt avaldama ka alžeerlased Pariisis.

FOTO: IAN LANGSDON / EPA / SCANPIX

Alžeerlased nii kodumaal kui välisriikides avaldasid täna taas meelt põdura presidendi Abdelaziz Bouteflika viienda ametiaja vastu. Uudisteagentuuri AFP andmetel kasutas politsei protestijate vastu veekahureid.

Alžeeria politsei kasutas täna riigi pealinnas Alžiiris tänavatele tulnud inimeste vastu veekahureid, teatasid julgeolekujõud.

Uudisteagentuuri AFP ajakirjanike teatel skandeerisid kümned üliõpilased politsei valvsa pilgu all Alžiiris: «Mine ära, Bouteflika!». Samasugused meeleavaldused leidsid aset ka mujal riigis, aga ka mitmes Prantsusmaa linnas, kus on suur alžeerlaste kogukond. 

Meeleavaldajad täna Annaba linnas Alžeerias.

FOTO: STRINGER / AFP

Protestid puhkesid eelmisel reedel, kui Bouteflika plaani vastu uuesti presidendiks kandideerida kogunesid meelt avaldama kümned tuhanded inimesed.

«Režiimi tapjad!» karjusid lippe lehvitavad meeleavaldajad varem sel nädalal, samal ajal kui märulipolitsei tõrjus pisargaasiga nende liikumist Alžiiri tähtsamate sõlmpunktide poole.

Alžeeria president Abdelaziz Bouteflika mullu aprillis.

FOTO: RAMZI BOUDINA / REUTERS / Scanpix

Meeleavalduste ulatus on Alžeerias paljusid üllatunud ja see on valitsusele viimaste aastate suurim väljakutse. Ametnikud on hoiatanud, et meeleavaldused ähvardavad heita riigi ebastabiilsusesse.

Ratastoolis Bouteflika, keda pärast 2013. aasta infarkti on haruharva avalikkuse ees nähtud, teatas 10. veebruaril, et kandideerib viiendaks ametiajaks presidendiks.

Muret tema ametisse sobivuse pärast suurendas asjaolu, et president sõitis nädala eest Šveitsi rutiinsele arstlikule läbivaatusele, nagu ütles tema kantselei.

Eile tagandas Bouteflika ootamatult oma kampaaniameeskonna juhi ekspeaminister Abdelmalek Sellali, kes on kolm korda õnnestunult kampaania läbi viinud. Tema asemel asub presidendi kampaaniat juhtima transpordiminister Abdelghani Zalène.

Valimised viiakse läbi 18. aprillil.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles