Macron: Brexiti tähtaja pikk edasilükkamine pole kindel

Prantsuse president Emmanuel Macron

FOTO: AFP / Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron hoiatas kolmapäeval Brüsselisse Brexiti kriisikõnelustele saabudes, et Euroopa Liidu liidrid ei ole veel kokku leppinud, kui pikalt Ühendkuningriigi lahkumine edasi lükata.

«Minu jaoks ei ole midagi otsustatud, mitte midagi ja eriti pikka ajapikendust, mille kohta ma kuulujutte kuulsin,» lausus ta, kui ELi juhid kogunesid kaaluma peaminister Theresa May taotlust Brexit edasi lükata.

May on esitanud palve Brexiti edasilükkamiseks 30. juunini, et anda talle rohkem aega Suurbritannia korrastatud lahkumise ratifitseerimiseks. Teiste Brüsselisse saabuvate ELi liidrite sõnul võib ta saada pikendust isegi rohkem.

Kuid Macron eelistab karmimat lähenemist. Tema sõnul peab May pakkuma välja garantii, et viivitus oleks põhjendatud ning et Londoni kriis ei takista ELi asjaajamist. 

«Minu jaoks pole miski enesestmõistetav,» märkis ta. «Me peame aru saama, miks selline soov esitati, milline poliitiline plaan selle taga on ja millised ettepanekud on selged. Omalt poolt jään sellele kindlaks.»

«Ma ootan kannatamatult Theresa May ärakuulamist,» lausus ta. «Otsuste aeg on käes.»

Tagasi üles