Melania Trumpi esindaja saab Valge Maja järgmiseks pressisekretäriks
Täiendatud kell 23.05!

Stephanie Grisham

FOTO: Carlos Barria / Reuters / Scanpix

USA esileedi Melania Trump teatas teisipäeval, et tema kõneisik Stephanie Grisham saab Valge Maja järgmiseks pressisekretäriks.

Grisham on kogenud suhtekorraldaja, kes töötanud muu hulgas Mitt Romney valimiskampaanias 2012. aastal ja 2015. aastal kuni võiduni president Donald Trumpi kampaaniameeskonnas. Pärast valimisvõitu töötas Grisham Valge Maja pressiteenistuses, mille järel esileedi ta 2017. aastal enda juurde tööle võttis.

Valge Maja senine pressiesindaja Sarah Sanders lahkub juuni lõpus ametist.

Sanders on olnud president Donald Trumpi üks lähimaid ja usaldatumaid Valge Maja abisid ning üks vähestest, kes on temaga 2016. aasta presidendivalimiste kampaaniast saati senini töötamist jätkanud.

Samas on Sandersi suhe Valge Maja tegemisi kajastavate ajakirjanikega olnud sõjakas. Arvatakse, et tema on vastutav regulaarsete Valge Maja pressibriifingute allakäigu eest. Varasemate presidentide ajal olid need sisuliselt omaette institutsioon.

Viimati astus ta pressibriifingul poodiumile ajakirjanike küsimusi vastama 11. märtsil. Selle asemel suhtleb ta ajakirjanikega enamjaolt presidendi lemmiktelekanali Fox News vahendusel ning annab ajakirjanikele vaid lühikesi, mitteametlikke briife.

Sandersi ametiaega on varjutanud ka küsimused valitsuse ja tema enda usutavusest. Teda on süüdistatud reporteritele valetamises, kuid ta ise eitab seda.

Kuigi Sandersi maine oli ajakirjanike seas kehv, siis valitsusest polnud tema peatse lahkumise kohta signaale tulnud.

Trump pani neljapäeval Valges Majas toimunud endiste vangide ühiskonda tagasilõimimise ürituse korraks seisma ja kutsus «sõdalase» Sandersi mikrofoni juurde.

Trump kiitis Sandersit, nimetas teda sõbraks, naiseks ja suurepäraseks inimeseks ning rõhutas, et Sanders on väga populaarne.

Silmnähtavalt emotsionaalne Sanders ütles: «Üritan emotsioone mitte näidata, sest tean, et nutmine võib jätta meist nõrga mulje.»

Lühikeses pöördumises Sanders kiitis Trumpi ja oma Valge Maja kolleege. «Armastasin iga minutit» sellest tööst, lisas ta.

«Kavatsen jätkuvalt olla presidendi ja tema poliitika üks kõige valjuhäälsemaid ja ustavamaid toetavaid ning tean, et tal seisavad ees uskumatud kuus aastat ning ta teeb palju ära,» ütles Sanders.

Tagasi üles
Back