Britid lõpetavad septembris enamikul EL-i kohtumistel osalemise

Briti Brexiti-minister Stephen Barclay.

FOTO: AFP / Scanpix.

Briti ametnikud lõpetavad alates 1. septembrist enamikul Euroopa Liidu kohtumistel osalemise, erandiks on vaid need, mis käsitlevad riiklikke huve nagu julgeolek, teatas valitsus täna.

ÜK Brexiti-ministeerium ütles avalduses, et aega, mida kulutatakse Brüsseli kohtumiste ettevalmistamiseks, on parem kulutada riigi Euroopa Liidust lahkumise ettevalmistamiseks.

«See otsus peegeldab fakti, et ÜK lahkumine EL-ist 31. oktoobril on nüüd väga lähedal ning paljud arutelud EL-i kohtumistel on liidu tulevikust pärast ÜK lahkumist,» märgiti avalduses.

Ministeerium lisas, et mõistlik on vabastada ametnikud nendest EL-i kohtumistest, et nad võiksid keskenduda ÜK vahetutele riiklikele prioriteetidele.

«See otsus ei ole ühelgi viisil mõeldud EL-i toimimise frustreerimiseks. ÜK hääl delegeeritakse viisil, mis ei takista ülejäänud 27 EL-i liikme tegevust,» rõhutas Brexiti-ministeerium.

«Nüüdsest läheme ainult kohtumistele, mis on tõesti tähtsad, vähendades osalemist rohkem kui poole võrra ja säästes sadu tunde,» ütles Brexiti-minister Stephen Barclay.

Otsus osaleda või mitte osaleda langetatakse iga konkreetse ürituse puhul eraldi.

Ligi kuu aega tagasi peaministriks saanud Boris Johnson on lubanud viia Suurbritannia Euroopa Liidust välja 31. oktoobriks.

Tagasi üles