Topeltmõrv viis kolme Läti kaitseametniku karistamiseni

Иллюстративное фото.

FOTO: Raigo Pajula

Läti kaitseväe komandör Juris Maklakovs andis korralduse karistada distsiplinaarkorras kolme mereväeametnikku seoses mullu novembris aset leidnud sõjaväelaste topeltmõrvaga.

Üks ametiisikuist vallandati.

Kaitseväe pressiesindaja Normunds Stafeckis ütles BNSile, et teenistusjuurdluse käigus selgus, et patrull-laeva Zibens pootsmani surm ei ole seotud teenistuskohustuste täitmisega.

Pootsman ja erru saadetud vanemleitnant tapeti tõenäoliselt konflikti käigus, mis tekkis nende ja mõrvatud pootsmaniga samal laeval teeninud vanemseersandi vahel. Konflikti põhjuseks oli eeldatavalt vanemseersandi hasartmängusõltuvus ja seetõttu tekkinud võlad.

Uurimise käigus selgus, et patrull-laevalt Zibens on kadunud teenistusrelv, mistõttu laeva juhtkonda süüdistatakse teenistuskohustuste lohakas täitmises ning meeskonnaliikmeid vastutustundetus käitumises. Laeva ja patrullaluste eskaadri juhtkonnale aga heidetakse ette ebapiisavat kontrolli.

Pärast teenistusrelva kadumise ilmsikstulekut algatati kõigis mereväe allüksustes teenistusrelvade ja nende hoidmistingimuste kontroll, mille käigus märkimisväärseid rikkumisi ei avastatud.

Ent uurimise käigus otsustati siiski korraldada mereväes kompleksne kontroll, mille viib veebruarikuus läbi spetsiaalselt moodustatud komisjon.

8. novembril leiti Jelgava rajoonis Zalenieki vallas autost kaks surnud meest, mõlemale oli kuul pähe lastud. Laipadega maastur Toyota Land Cruiser oli jäetud tee äärde.

Mõlemad ohvrid olid umbes 30-aastased ja seotud kaitsejõududega - üks teenis mereväes, teine läks kaks kuu tagasi õhujõududest erru.

Uurijad kalduvad arvama, et mehe tapeti võlgade pärast.

Topeltmõrvas kahtlustatavana on vahi all Vadim Semaško, kes teenis ühega tapetutest samal alusel.

Kaitseväe juhataja korraldusel alustati pärast topeltmõrva kõikidel merejõudude alustel relvastuse, laskemoona ja varustuse inventuuri, samuti käivitati distsiplinaarkontroll.

Tagasi üles