Vene ja USA kindralid arutasid Süüria kriisi

Mark Milley (vasakul) ja Valeri Gerassimovi kohtumine.

FOTO: Aleksei Jereško / TASS / Scanpix

Vene ja USA tippkindralid arutasid reedel telefonitsi olukorda Süürias, kus on kasvanud pinged Türgi sõdurite hukkumise järel režiimivägede pealetungis.

Vene kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov rääkis oma USA ametivenna kindral Mark Milley'ga. Nad arutasid olukorda Süürias ja teisi ühishuvides olevaid küsimusi, teatas Vene kaitseministeerium.

Rohkem detaile nende telefonivestluse kohta ei avaldatud.

Neljapäeva õhtul hukkus Süüria režiimivägede õhulöögis 33 Türgi sõdurit, mis on tekitanud hirmu ohtliku eskalatsiooni pärast.

Rünnak Venemaa toetusega Süüria vägede poolt leidis aset Idlibi provintsis, kus president Bashar al-Assad on alustanud pealetungi mässuliste viimasele kantsile.

NATO pakkus rünnaku järel oma liitlasele Ankarale solidaarsust ja tuge, kuid ei lubanud konkreetseid meetmeid Türgi vägede abistamiseks.

Vene ja USA sõjaväe ametnikud arutavad olukorda Süürias regulaarselt, et vältida teineteise vägede pommitamist või samas õhuruumis tegutsemist.

USA president Donald Trump teatas läinud aastal Ühendriikide vägede väljaviimisest Põhja-Süüriast, kust nad võitlesid koos kurdidega äärmusrühmituse Islamiriik vastu.

Kaks päeva hiljem alustas Türgi samale piirkonnale pealetungi.

Tagasi üles
Back