Belgias on sülitamine politsei pihta nüüdsest rünnak ohtliku ainega

Belgia politsei 24.03.

FOTO: KENZO TRIBOUILLARD/AFP/Scanpix Baltics

Belgias on politseinike pihta sülitamine karistatav kuni kahe aasta pikkuse vangistusega, kuna see on määratletud rünnakuna ohtliku ainega. 

Seda karistust on määratud juba seitsmel korral viimase nädala jooksul Antwerpeni linnas ning see ähvardab kõiki, kes suunavad oma sülje korrakaitsjate suunas, ütlesid ametnikud AFP-le. Sülitamine on kantud ametlikult rikkumiste nimekirja, lisasid nad. 

«Teadlikult sülitamine või köhimine kellegi suunas ja ütlemine, et oled viirusekandja võib käia erinevate kategooriate alla, mida saab karistada kuni kahe aasta pikkuse vangistusega,» ütles Liege'i linna peaprokurör Christian De Valkeneer. 

Nendeks kategooriateks on allumatus politseile ja rünnak ohtliku ainega, sõnas ta. 

Prokuratuurile on antud korraldus kaaluda nende rikkumiste puhul süüdistuste esitamist süstemaatiliselt. 

«Seda sorti käitumine (sülitamine) pole ebatavaline. Me näeme seda tihti. Kuid koroonaviirusega on oluline astuda viivitamatuid samme,» ütles Antwerpeni politsei pressiesindaja Kristof Aerts. 

Esmaspäeval vangistati 19-aastane noormees üheks päevaks, kuna ta hakkas teda kinni võtnud politseinikele vastu. Politsei pidas ta kinni Covid-19 pandeemia tõttu inimeste kogunemisele kehtestatud keelu rikkumise eest. 

«Kohe kui tal olid käerauad peal, sülitas ta politseinike suunas,» ütles Aerts. 

Möödunud nädala jooksul registreeriti sarnaseid juhtumeid tänavatel, parkides või valgusfooride juures linnas veel kuuel korral. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles