T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Meedia: Põhja-Korea liider upitab noorimat poega parteijuhiks

Mari Kamps
, toimetaja
Meedia: Põhja-Korea liider upitab noorimat poega parteijuhiks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kim Jong-il (keskel) Põhja-Korea Kumsongi traktoritehases, mille asukohta pole avaldatud. Ka pole teada kuupäev, mil foto tehti.
Kim Jong-il (keskel) Põhja-Korea Kumsongi traktoritehases, mille asukohta pole avaldatud. Ka pole teada kuupäev, mil foto tehti. Foto: Reuters / Scanpix

Põhja-Korea liider, 66-aastane Kim Jong-il kavatseb noorimast pojast teha oma mantlipärija, kirjutab Lõuna-Korea uudisteagentuur.


Uudisteagentuuri Yonhap väitel upitab esimees Kim Jong-il üles oma 25-aastast poega Kim Jong-uni, vahendas

Reuters

.

Yonhapi luureteenistusega seotud allika andmetel andis Kim Tööliste Partei juhtkonnale vastavad korraldused 8. jaanuari paiku.

Šveitsis õppinud Kim Jong-un on riigipea kolmest pojast noorim, tema ema Ko Yong-hi suri 2004. aastal 51-aastaselt rinnavähki.

Väidetavalt on tegemist isa lemmikuga, intelligentse ja aruka noore mehega. Tema noorust on peetud takistuseks liidrikohale astumisel.

Ühendriikide ja Lõuna-Korea luureteenistuste väitel tabas Kim Jong-ili insult ja arstid opereerisid teda. See on tekitanud arutelusid järgmise juhi teemal, kuna riik on oma tuumaprogrammi tõttu rahvusvahelise mure allikaks.

Põhja-Korea ametlik meedia on väited riigipea võimalikust haigusest tagasi lükanud.

Yonhapi teatel oli Jong-un kui võimalik järgmine parteijuht mitte ainult Põhja-Koreale, vaid ka parteile endale üllatus.

Spekulatsioonid Kim Jong-ili tervise ja võimaliku järglase üle on lemmikteemadeks Lõuna-Koreas.

Märksõnad
Tagasi üles