Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ühendriikides nõudis koroonaviirus ööpäevaga 657 inimese elu

Beverly Hills. FOTO: VALERIE MACON/AFP

Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 657 inimest, teatas teisipäeval üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.

Päev varem teatati 532 inimese surmast ööpäeva jooksul. Tegemist on kolmanda päevaga järjest, mil viiruseohvrite arv on jäänud riigis alla 700.

Riigis on pandeemia algusest viiruse läbi elu jätnud 98 875 ja nakatunud rohkem kui 1 680 000 inimest.

USA lõunanaaber Mehhiko teatas samal, et ööpäeva jooksul suri koroonaviirusesse 501 inimest. Mehhikos on ametliku statistika kohaselt pandeemia algusest surnud viirusesse 8134 ja nakatunud 74 500 inimest.

Rahvusvahelised tervishoiuametnikud avaldasid teisipäeval muret märkide üle, et uue koroonaviiruse levik on Brasiilias, Peruus ja Tšiilis endiselt alles hoogu kogumas.

"Lõuna-Ameerikas oleme me iseäranis mures, et läinud nädalal Brasiilias tuvastatud uute juhtumite arv oli kõrgeima nakatumiste hulgaga seitsmepäevane periood puhangu algusest saadik," lausus Washingtonis asuva Pan-Ameerika Terviseorganisatsiooni direktor Carissa Etienne.

USA president Donald Trump keelas pühapäeval välisriikide kodanike saabumise Brasiiliast, mis on muutunud koroonapandeemia suureks koldeks. Keeld jõustus teisipäeval.

Tagasi üles
Back