P, 25.09.2022

Kreml: Vene-USA kõnelused Genfis olid positiivsed

AFP/BNS
Kreml: Vene-USA kõnelused Genfis olid positiivsed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov. Foto: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

USA ja Venemaa kõnelused Genfis olid positiivseks alguseks jätkuvale dialoogile Ukrainaga seotud pingete üle, märkis täna Kreml. «See väärib positiivset hinnangut,» ütles pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele. «Aga see ei ole protsess protsessi pärast ja see ei ole miski, millega rahul olla, sest tähtis on tulemus. Ja tulemuse kohta ei ole veel midagi öelda.»

USA ja Venemaa kõrged ametisiikud pidasid esmaspäeval Šveitsis esimesed kõnelused selleks nädalaks kavandatud Venemaa ja Lääne kohtumistest.

Genfi kohtumine peeti olukorras, kus Venemaa on koondanud Ukraina piirile kümneid tuhandeid sõdureid ja nõudnud lääneriikidelt kirjalikku lubadust peatada NATO ittalaienemine. USA on ähvardanud Venemaad Ukraina ründamise korral väga tõsiste sanktsioonidega.

Moskva eitab rünnakukavatsust.

USA asevälisminister Wendy Sherman ja tema Vene kolleeg Sergei Rjabkov kohtusid esmaspäeva õhtul Ühendriikide Genfi esinduses.

Pärast kõnelusi ütlesid pooled, et läbimurret ei saavutatud, kuid lepiti kokku dialoogi jätkamises.

"Ees on veel mõned voorud, et luua selgem pilt sellest, kus me oleme," ütles Peskov.

"Optimismiks veel kuigivõrd põhjust ei ole. Oleks naiivne arvata, et üks voor annab ammendava tulemuse," lisas ta.

Kolmapäeval on Brüsselis kavas NATO-Vene nõukogu istung ja neljapäeval koguneb Viini Ukraina probleemi arutama Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) alaline nõukogu.

Märksõnad
Tagasi üles