Surma mõistetud Delhi vägistajad tahavad armu

Akshay Thakur, Vinay Sharma, Mukesh Singh ja Pawan Gupta.

FOTO: SCANPIX

India kohtus algas apellatsiooniprotsess, kus mullu detsembris ohvri surmaga lõppenud grupivägistamises süüdi mõistetud mehed püüavad pääseda surmanuhtlusest.

«Kohus alustas reedel seisukohtade ärakuulamist. Me loodame õiglasele otsusele. Me hoiame pöidlad pihus,» ütles kaitsjate esindaja A. P. Singh uudisteagentuuri AFP vahendusel. Esialgu pole teada, millal New Delhi ülemkohus peaks otsuse langetama.

Mukesh Singh, Vinay Sharma, Akshay Thakur ja Pawan Gupta mõisteti tänavu septembris süüdi 23-aastase tudengi vägistamises ja kehavigastustes, mille tagajärjel noor naine kaks nädalat pärast rünnakut suri.

Kõik neli eitavad süüdistusi. Kui nad lähevad välja kuni ülemkohtuni ning paluvad presidendilt armu, võib protsess võtta aastaid. Praegu hoitakse mehi pealinnas asuvas Tihari vanglas.

Viies rünnakus osalenu mõisteti augustis samuti vägistamises süüdi ja saadeti kolmeks aastaks parandusasutusse. See oli tema puhul maksimumkaristus, sest kuritöö sooritamise ajal oli ta 17-aastane. Ka tema eitab süüdistusi.

Kuues kahtlusalune – Ram Singh – leiti märtsis oma kongist surnuna. Vanglaametnike sõnul poos mees end ise üles, tema pere aga kahtlustab mõrva.

Pärast tulist avalikku debatti, mis detsembrikuise kuritöö järel puhkes, kehtestati tänavu märtsis vägistajatele uued karmimad karistused, nende seas ka surmanuhtlus, mis on Indias suhteliselt harva rakendatav karistus.

Tagasi üles