Lumetorm Helsingi lennujaamas: reisijad on lennukites kinni ja pagasit on raske kätte saada

Lumetorm lennuväljal. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Ilja Pitaljov/Scanpix

Lumetorm on matnud enda alla Helsingi-Vantaa lennuvälja, kus lennuliiklus on tugevasti häiritud ning reisijatel on tulnud lennukist väljumist kaua oodata.

Finnairi kommunikatsioonijuht Päivyt Tallqvist ütles, et lumetorm on põhjustanud hulgaliselt lendude hilinemisi ja häirinud muid tegevusi, vahendas Iltalehti.

Lumesaju ja tugeva tuule tõttu oli lennuväljal täna päeval käigus ainult üks lennurada. Suuremad häired lennuvälja töös kuhjusid õhtusele tipptunnile.

Iltalehti lugejad teatasid, et osa reisijaid pidi lennukist väljumist ootama pikka aega, isegi tunde. Probleeme oli ka pagasi kättesaamisega.

Tallqvist ei osanud hilinenud lendude täpset arvu nimetada. «Tänase päeva saldo selgub homme, sest olukord muutub kogu aeg,» ütles kommunikatsioonijuht.

Finavia teatel on tuuleiilid Helsingi-Vantaa piirkonnas nüüd vaibunud ning kõik lennuvälja võimsused käigus. Kõik lennurajad õnnestus uuesti tööle panna õhtul pärast kella 19.

Tallqvisti sõnul on jätkuvalt probleeme veel täna hilisõhtul või öösel Euroopast saabuvate lendudega. Ressursside piiratuse tõttu võib kuluda palju aega, enne kui reisijatel õnnestub lennukist väljuda. Probleeme esineb ka kolmapäeval.

Tagasi üles