T, 6.12.2022

KOHALIK VAADE. Ungari uus tuumajaam rõõmustab Venemaad ja kurvastab kõiki teisi

Viktória Serdült, Budapest
KOHALIK VAADE. Ungari uus tuumajaam rõõmustab Venemaad ja kurvastab kõiki teisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Greenpeace'i protestiaktsioon Paksi tuumajaama laiendamise vastu. Meeleavaldus leidis aset Viinis ajal, mil Ungari peaminister kohtus Austria kantsleriga.
Greenpeace'i protestiaktsioon Paksi tuumajaama laiendamise vastu. Meeleavaldus leidis aset Viinis ajal, mil Ungari peaminister kohtus Austria kantsleriga. Foto: JOE KLAMAR/AFP/Scanpix

Väljendit «point of no return» (tagasiteed ei ole) kasutatakse lennunduses. Sellega tähistatakse kohta, kust lennuk ei saa enam ilma kahjudeta algpunkti naasta. Sellest kohast mööda lennates tuleb tõesti loota, et jõutakse ka järgmisse maandumiskohta.

Paistab, et Ungari Paksi tuumajaama laiendamisel on tagasitee nüüdseks ära lõigatud. Ükskõik mis juhtub, Viktor Orbáni valitsus on kindel, et ehitustööd algavad juba veebruaris. Tööde alguse järel pole tagasipöördumine enam ilma suurte kaotusteta võimalik.

Kaotused on aga tulekul. Investeeringu näol on tegu suurimaga alates sellest ajast, kui Paksi tuumajaam aastatel 1969–1987 ehitati. Investeeringut rahastab Venemaa ja seda kümne miljardi euro suuruse laenuga.

Märksõnad
Tagasi üles