Trump: Põhja-Korea tuumadesarmeerimisega pole kiiret

USA president Donald Trump teisipäeval Valge Maja Ovaalkabinetis.

FOTO: SIPA/Scanpix

USA president Donald Trump avaldas teisipäeval lootust, et eelseisev tippkohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kujuneb edukaks, kuid möönis, et selle tulemustega pole kiiret. 

USA president Donald Trump avaldas teisipäeval lootust, et eelseisev tippkohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kujuneb edukaks, kuid möönis, et selle tulemustega pole kiiret. 

"Tahaksin lõpptulemusena näha Põhja-Korea tuumavabaks muutmist, kuid ma ei lähtu rangest ajakavast," lausus Trump ajakirjanikele natuke rohkem kui nädal enne Vietnami pealinnas Hanois 27.-28. veebruaril peetavat tippkohtumist. 

"Ma arvan, et Põhja-Koreal ja esimees Kimil mõlguvad mõtteis mõned väga positiivsed asjad ja me saame peagi teada, aga mul pole kiiret seni, kuni nad katsetusi läbi ei vii," lausus Ühendriikide riigipea, lisades, et sanktsioonid jäävad seni jõusse. 

Põhja-Korea teatas mullu aprillis raketi- ja tuumakatsetuste lõpetamisest. 

"Ma loodan, et juhtuma hakkab positiivseid asju. Ootan paari väga põnevat päeva," sõnas Trump. 

Esimesel USA-Põhja-Korea tippkohtumisel mullu juunis Singapuris allkirjastasid Trump ja Kim ähmase lubaduse liikuda Korea poolsaare tuumavabaduse poole, kuid sellele järgnenud tuumarelvitustamiskõnelustel pole avalikkusele teadaolevalt suurt edu saavutatud.

Teisipäeval pidas Trump telefonivestluse Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga, kes avaldas valmisolekut aidata tippkohtumisele kaasa majanduskoostöö jätkamisega Põhja-Koreaga. 

USA president ütles, et peab kolmapäeval telefonivestluse Jaapani peaministri Shinzo Abega, kes soovib temalt aastakümnete eest röövitud ja Põhja-Koreasse viidud jaapanlaste teema tõstatamist kohtumisel Põhja-Korea liidriga. 

Tagasi üles