iDeal kampaania

Pompeo kohtub 14. mail Venemaad külastades ka Putiniga

USA välisminister Mike Pompeo.

FOTO: Sait Serkan Gurbuz / AP / Scanpix

USA välisminister Mike Pompeo kohtub järgmisel nädalal Venemaad külastades lisaks välisminister Sergei Lavrovile ka president Vladimir Putiniga, teatas USA välisministeerium reedel.

Need on viimase 10 kuu esimesed kõrgeima taseme USA-Vene ametlikud kõnelused. Juulis kohtus president Donald Trump Vene presidendiga Soomes. Seda kohtumist aga kritiseeriti USA-s kõvasti, sest näis, et Trump asus mitmes vaidlusaluses küsimuses Putini poolele.

Pompeo kohtub Putiniga teisipäeval Sotšis pärast vahepeatust Moskvas, et arutada "täies ulatuses kahepoolseid ja mitmepoolseid väljakutseid", teatas USA välisministeerium.

Ühendriigid ja Venemaa on vastaspoolel mitmes globaalses küsimuses, nende seas Venezuela, kus Washington nõuab, et Moskva lõpetaks president Nicolas Maduro režiimi toetamise.

Kohtumine peetakse ka pärast Venemaa sekkumist 2016. aasta USA presidendivalimistesse uurinud eriprokurör Robert Muelleri raporti avaldamist. Juurdluses leiti, et Venemaa üritas mõjutada USA valimisi, kuid ei leitud tõendeid Trumpi valimiskampaania kokkumängust Moskvaga.

Pompeo kohtub Sotšis ka välisminister Sergei Lavroviga, kellega ta hiljuti kohtus ka Arktika konverentsil Helsingis.

Moskvas asetab Pompeo pärija tundmatu sõduri hauale, mis on pühendatud Teises maailmasõjas hukkunud nõukogude sõduritele. Lisaks külastab ta sealset USA saatkonda.

Tagasi üles