Bulgaarias sai NATO õppusel surma Kanada langevarjur

USA langevarjurid mullu NATO õppusel Swift Response 2018 Läti kohal. FOTO: Ints Kalnins / Reuters / Scanpix

Üks Kanada langevarjur sai surma ning veel kaks USA sõdurit ja üks Kanada sõjaväelane vigastada Bulgaarias Plovdivi linna lähistel, kui NATO õppuse Swift Response 2019 raames harjutati langevarjuhüppeid madalalt kõrguselt.

Õnnetus juhtus eile õhtul Cheshnigirovo küla juures, teatas Bulgaaria kaitseministeerium täna. Kolm vigastatud dessantväelast viibivad Plovdivi haiglas ning nende seisund pole eluohtlik.

Bulgaaria meedia andmeil ei avanenud surma saanud sõjaväelase langevari hüppe ajal.

Õppust juhtiv USA armee Euroopa peastaap esilagu juhtunut ei kommenteerinud.

Õppus Swift Response 2019 algas 11. juunil ning kestab 24. juunini mitmel pool Bulgaarias, Rumeenias ja Horvaatias. USA Euroopa väejuhatuse teatel on õppuse eesmärk harjutada kiirreageerimisüksuse rakendamist ning tõendada USA Euroopa vägede suutlikust saata kõrgendatud valmisolekus üksusi ettenähtud piirkonda, kasvatades ühtlasi NATO liitlaste koostegutsemisvõimet õhuoperatsioonidel.

Lisaks 4500-le kolme korraldajariigi sõjaväelasele võtab õppusest osa üle 1400 langevarjuri Kanadast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast, Hollandist, Hispaaniast, Ühendkuningriigist ja Ameerika Ühendriikidest .

Tagasi üles
Back