Millised riigid on Venemaa suurimad võlavangid?

Vene 1000-rublased rahatähed.

FOTO: SERGEI ILNITSKY / EPA / Scanpix

Kui viimasel ajal räägitakse üha enam, kuidas Hiina püüab arendus- ja ehitustööks raha pakkudes riike võlalõksu, siis Venemaal on samuti pikk võlglaste nimekiri, kellest suurem osa on saanud laenu poliitilistel kaalutlustel. Suurimad võlglased asuvad mõistagi otse Venemaa külje all.

Suurim võlg Venemaa ees on Valgevenel, kelle kohustused ulatusid RBC andmeil tänavu 1. juuni seisuga 7,55 miljardi USA dollarini (6,8 miljardit eurot).

Ukraina on võlglaste seas teisel kohal – Venemaaga sõjajalal riik on idanaabrile võlgu umbes 3,7 miljardit dollarit (3,3 miljardit eurot). Kolmas võlgnike seas on Venezuela 3,5 miljardi dollarilise (3,2 miljardi eurose) võlga.

Kokku reastas RBC 17 riiki, kelle koguvõlg Venemaa ees on umbes 27 miljardit dollarit (24,3 miljardit eurot).

Esikolmikule järgnevad võlglaste reas Armeenia, Gruusia, Moldova, Kuuba, Bangladesh, Küpros, India, Jeemen, Iraak, Serbia, Vietnam, Indoneesia, Pakistan ja Ungari.

Venemaa võlglaste nimekiri on kokku pandud avalikest allikatest leitavate andmete põhjal, kuid kindlasti pole see täielik, sest teavet teistele riikidele antud laenude kohta hoiab Venemaa valitsus tavaliselt salajas, sest laenud on olemuselt poliitilised või antakse osana sõjalis-tehnilisest koostööst.

Tagasi üles