USA diplomaat: Süüriast taandumine ei mõjuta USA Iraani-strateegiat

Türgi toetusel tegutsevad Süüria võitlejad Ayn al-Arusi küla juures Süürias.

FOTO: Bakr Alkasem/AFP/Scanpix

USA välisministeeriumi kõrge ametnik ütles kolmapäeval, et vägede väljaviimine Süüriast ei muuda Washingtoni karmi hoiakut Iraani suhtes. 

USA presidendi Donald Trumpi demokraatidest kriitikud ütlesid senati kuulamisel, et presidendi otsus Ühendriikide väed Süüriast ära tuua on tugevdanud riigi vastaseid. 

«Vägede väljaviimine Süüria põhjaosast ja Türgi jõhkrale sissetungile rohelise tule andmine puhub ISIS-ele elu sisse ja annab võtmed meie riikliku julgeoleku juurde üle (Vene presidendile Vladimir) Putinile, Iraanil ja Assadile,» ütles senati välissuhete komitee kõrgeim demokraat Bob Menendez Süüria presidendile Bashar al-Assadile viidates. 

USA välisministeeriumi Iraani eriesindaja Brian Hook vastas: «Presidendi Süüriat puudutav otsus ei muuda meie Iraani-strateegiat ega selle mõjusust». 

«Meie vägedel Süüria kirdeosas ei olnud kunagi Iraaniga seotud missiooni,» lisas diplomaat. 

Ühendriikide valitsusametnikud, eelkõige eelmine riikliku julgeoleku nõunik John Bolton, on varem viidanud Iraani kohalolekule Süürias kui ühele põhjusele USA vägede hoidmiseks Süürias pärast IS-i kalifaadi purustamist. 

Tagasi üles